פרגולה מעץ – האם כדאי?

סוכך מסילה שוכב

בארץ חמה כמו ישראל, כאשר עלינו לקחת בחשבון את השמש הקופחת, ואת החום המגניב, וגם כדאי שלצמחייה שלנו תהיה הגנה מהחום, לא רק לנו, זה מובן מאליו שלכל מי שיש חצר עליו לקחת בחשבון את הצללת החצר.

ישנן אפשרויות רבות לפתרונות הצללה כגון רשתות צל, סוככים, פרגולה חשמלית והפעם נתמקד ב: פרגולה מעץ. פרגולה מעץ יכולה לסייע לנו לעשות וי על כמה תחומים במקביל: עיצוב וניראות, אחזקה, עמידות, ויתרונות נוספים. בואו נמנה את היתרונות ונתייחס לכל אחד מהם.

 

יתרונות של פרגולה מעץ

עיצוב וניראות – בואו נודה, בכל הנוגע לניראות, הפרגולה היא במקום הראשון בתחום ההצללות לחצר ולמרחב מסוים. היא מעניקה תחושה של יציבות, איתנות, גג מעל הראש, ואם יש דק מתחתיו, זה מושלם, אבל זה כבר סיפור אחר.

חידוש ועמידות – ניתן לרכוש פרגולה מעץ עם תוחלת חיים ארוכה, כך שכל התעסקות בחידוש הפרגולה לא תהיה על הפרק. באופן כללי הפרגולה בעלת עמידות גבוהה ביחס לפתרונות הצללה אחרים. היא לא נקרעת ברוח כמו רשת צל או סוכך, למשל. אתם יכולים להיות רגועים שמבחינת עמידות, הפרגולה במקום הראשון.

אחזקה –  בואו נחשוב רגע יחדיו, איזו אחזקה דורשת מאיתנו פרגולה? היא לא דורשת שנחזק את הקשירות, היא לא דורשת שנוריד אותה בחורף כי היא תעוף עם הרוחות החזקות.. פרגולה מעץ בעיקר יכולה לדרוש ניקיון כמו שאר הדברים בבית, חידוש צבע אחת לכמה שנים (תלוי באיכות הצבע, העץ והלכה) וחיזוק אחת לכמה שנים באופן כללי, הפרגולה לא דורשת אחזקה על בסיס קבוע והיא בהחלט אחד מפתרונות ההצללה הנוחים ביותר לתפעול.

מחיר – בואו נדבר קצת על מחירים, ומדויק יותר: על המשתנים שקובעים את המחיר. אם אתם רוצים לדעת כמה תעלה לכם פרגולה מעץ, המשתנים שחשוב לקחת בחשבון הם גודל ההצללה כמובן, אבל אל תשכחו לקחת בחשבון שבמקרים רבים, ככל שהשטח למ"ר עולה, כך המחיר יורד! משתנים נוספים שחשוב שתיקחו בחשבון הם:

  • איכות חומרי הגלם
  • תנאי השטח
  • לשמש או לגשם?
  • מיקום עמודים ומורכבות הבנייה

 

פרגולה למרפסת

אופציה נהדרת שאנו ממליצים לכם לבדוק היא פרגולה למרפסת. אתם לא חייבים לגור בבית קרקע על מנת להגשים את חלום הפרגולה! גם בתים בבנייני קומות בהחלט מוזמנים להתקין פרגולה מעץ למרפסת, ועל ידי כך לשדרג באופן ברור את איכות הבית, העיצוב, היוקרה, וכל זאת במחירים לא גבוהים כלל!

 

פרגולה תלויה

דמיינו לעצמכם את התמונה הבאה:  אתם יוצאים מפתח ביתכם אל עבר החצר, דרך חלונות ההזזה הגדולים שבסלון. בחוץ משתרעת חצר גדולה, ובצמידות לבית יש דק רחב ידיים ומעליו פרגולה מעץ. בשטח של הדק יש שולחן אוכל, כסאות, ואפילו פינת ישיבה נוספת של שתי ספות. הפרגולה מספקת פתרונות הצללה לחצר בימי הקיץ הקרים, ומגנה מפני הגשם בימי החורף הקרים, כך שאתם יכולים בשעות הערב לשבת בחוץ, ולהפעיל את אח העצים שלכם על מנת להתחמם. נשמע פנטזיה? אז זהו, שלא! למה שהבית שלנו לא ייראה כמו צימר? במיוחד במחירים הנוכחיים שיש עבור המותרות הללו, שעבר הפכו להיות די בסיסיות בבתי קרקע של היום. פרגולה תלויה יכולה בהחלט לשדרג לכם את כל החצר ואת כל הבית!