פרגולות מעץ – יתרונות וחסרונות

sideer_pergola

פתרונות הצללה עשויים להיות המענה המדויק ביותר עבור אנשים המחפשים ליהנות ממשקה מרענן בגינתם. יחד עם זאת, לפעמים פרגולות עץ ופתרונות הצללה הן הכרח של ממש ולא פריבילגיה. כאשר אנחנו חיים בארץ כה חמה, לפעמים אלמנטרי והכרחי להתקין פרגולת עץ או אלומיניום. אז מה הם היתרונות והחסרות בהתקנת פרגולה מעץ?

אין יותר כיף מלשבת בגינת הבית או במרפסת הבית, כאשר מעל הראש ישנו פתרון הצללה ראוי שדואג לספק לנו מרגוע. ישנם אנשים הבוחרים להתקין פרגולות עץ, אחרים מעדיפים דווקא את התקנת פרגולת האלומיניום, ואנשים מסוימים בכלל בוחרים להתקין מעל הראש סוכך בד. בכל פתרון הצללה בו תבחרו, קודם כל, אתם עושים נכון, מפני שהשמש בארץ בהחלט מצריכה התגוננות נכונה. פרגולות עץ עשויות להיות בנויות מסוגי עץ שונים, חלקם עוברים גם טיפולים עוד בבית החרושת.

 

יתרונות וחסרות

לרוב, פרגולות עץ יעברו טיפול מניעת דליקות ושריפות, אך מומלץ תמיד לברר בכל מקרה לגופו, האם חומר הגלם עבר טיפול מנע שכזה. אחד היתרונות החשובים בפרגולת עץ, הוא בכך שעץ הוא חומר "גמיש" שניתן ליצור אתו עיצובים מסוגים שונים.

בבית החרושת, ישנן מכונות ענק החותכות, מנסרות ומעצבות סוגי עצים שונים. בנייה של פרגולה מעץ יכולה להיות מענה מאוד מדויק עבור אנשים המחפשים אווירה כפרית ומהנה. יחד עם כך שפרגולות מסוגים אלו מספקות אווירה קסומה, יש לזכור כי עץ הוא חומר גלם המצריך גם טיפול ותחזוקה. כמובן שאין מדובר על תחזוקה יומית או אפילו שבועית, אך כן מומלץ לבדוק את מצב העץ לפחות פעם בשנה. החברה שהתקינה אצלכם את הפרגולה, בדרך כלל גם תוכל לספק לכם שירותי אחזקת פרגולות מעץ.

 

תחזוקה

תחזוקת פרגולות עץ מצריכה לפעמים שימוש בחומרים ייעודיים לאיטום, תיקון פגמים בעץ הנוצרים במשך הזמן, מריחת לקה מסוגים שונים ועוד. בכל מקרה בו אתם תרים אחר שירות מקצועי של אחזקת פרגולות, כדאי לזכור שבימינו קל מאוד לאתר חברות אחזקה אמינות. כל שעליכם לעשות, זה להיכנס לפורטל גדול המאגד בתוכו אנשי מקצוע ובתי עסקים בפריסה ארצית. לאחר שתשאירו את סיבת פנייתכם, יחזרו אליכם עד 3 אנשי מקצוע רלוונטיים בתחום של בניית פרגולות מעץ.

פרגולה מעץ עשויה להיות יקרה יותר מפרגולת אלומיניום, אך במקרים מסוימים ניתן לאתר סוגי עצים יחסית זולים. זכרו, עץ איכותי בדרך כלל יעלה בהתאם  יחד עם זאת, פרגולה מעץ איכותי גם תחזיק מעמד זמן רב יותר, תצריך פחות תחזוקה ותספק הגנה מצוינת. בכל מקרה בו אתם מתלבטים בין בניית פרגולת אלומיניום לבין פרגולה מעץ, זכרו כי לכל דבר בחיים ישנם יתרונות וישנם חסרונות. המחירים מגוונים, סוגי חומרי הגלם משתנים וכדאי תמיד להתייעץ עם אנשי מקצוע אמינים ורלוונטיים.