חשיבותן של מערכות הצללה במגדלי מגורים

מגורים בגובה מול הנוף היפה של השקיעה או הזריחה הפכו בעשור האחרון לחלום של רבים. אם פעם לעזוב את בית הדירות בעיר לטובת בית כפרי על הקרקע, היום כבר ברור שהחיים בעיר מכתיבים יתרונות רבים ושמגורים על הגובה זה פתרון יעיל ונוח, בעיקר כשמדובר בפרויקט מודרני כמו Urban Tower שנותן את כל השירותים לדייריו.
יש דברים מסוימים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון כשאנחנו בוחרים לעבור למגדלי מגורים – אחד מהדברים האלו הוא פתרונות הצללה. מגדלי מגורים שבנויים גבוה וחשופים לשמש, דורשים מאיתנו התאמות קטנות בתוך הבית – שיאפשרו ליהנות מתחושה מוארת ונעימה אבל גם מצל.

 

למה חשוב להתקין מערכות הצללה בדירות במגדל מגורים?

הגנה מפני מזג האוויר:
כאמור, מגדלי מגורים בנויים לגובה רב ולכן מספקים לנו אתגר בכל הקשור לחשיפה בשמש. יש שעות של היום שבהן נעים לשבת בחוץ במרפסת ולראות נוף חשוף של שמיים, ים או עיר שנפרשת מתחתינו, ויש שעות שבהן אנחנו צריכים פתרונות שיגנו עלינו מהשמש.
פתרונות צל, בארץ חמה כמו ישראל, הם מוצר חובה בכל בית שבנוי בגובה. הם מעניקים הגנה מותאמת בדיוק לגודל המרפסת או החלון, מספקים הזדמנות לצאת החוצה וליהנות מהנוף ולעשות זאת בכל שעה, בלי לוותר.

שמירה על הבית מפני פגעי שמש:
מערכות אלו מספקות לנו הגנה לא רק כשאנחנו יושבים במרפסת ורוצים ליהנות מהבריזה הקרירה, אלא גם בכל הקשור לבלאי הטבעי של הדירה או הבית שבו אנחנו גרים. שמש ישירה יכולה לפגוע בצבע על הקירות החיצוניים, בריהוט שאנחנו משאירים בחוץ, בעציצים ובכל הפריטים שנמצאים בחללים החיצוניים של הדירה או הבית.
באמצעות מערכות חכמות אנחנו מגנים על כל הפריטים האלו משמש חזקה, מעריכים את תוקף חייהם ומספקים לעצמנו שקט נפשי – וחסכון בכסף על קניות פריטים חדשים לבית, שיפוץ ותיקון בכל עונה.

מעניקות פרטיות:
מגדלי מגורים אמנם מאפשרים לנו לחיות את חיינו באווירה מודרנית, בגובה רב ומול נוף סוחף, אבל בסופו של דבר אנחנו מתגוררים בבניין עם משפחות וזוגות נוספים ורוצים ליצור כמה שיותר תחושה פרטית. באמצעות מערכות אלו אנחנו יכולים ליצור תחושה פרטית ואינטימית.
פרגולות חשמליות ומערכות אחרות כמו סוככי זרועות או סוככי חלון מספקים לנו תחושה פרטית כשהדיירים שמתגוררים מעלינו לא צופים מלמעלה. המרפסת המקורה היא מקום סגור ונעים, שבו אנחנו יכולים לעשות כרצוננו בלי להרגיש שכולם מסתכלים עלינו.

חסכון באנרגיה:
אחד הדברים הכי בולטים בחיינו בשנים האחרונות הוא הצורך לחסוך באנרגיה. פתרונות אלו מאפשרים לנו להכניס אור הביתה בצורה מבוקרת ולפי הצורך שלנו ולחסוך באנרגיה. היום אפשר למצוא מערכות חכמות שאפשר לכוון, לתמרן לפי שעות היום ובכך לחסוך בחשמל ובאנרגיה בכלל. בנוסף, האפשרות לצאת החוצה לנשום אוויר צח, לשבת במרפסת בלי הפרעה וליהנות מאור יום טבעי, פשוטה ונגישה יותר בזכות הצללה חכמה.